Czy potrzebna wyższa prdkość śrutu qb78

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

ogodaw
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-03, 09:10
Lokalizacja: Opolskie

Czy potrzebna wyższa prdkość śrutu qb78

Post autor: ogodaw »

Witam dzisiaj mierzyłem prędkość śrutu na odległości 5m i metodą za pomocą dźwięku. Zrobiłem 3 strzały i wyszło
1-222m/s
2-215m/s
3-217m/s
Śrut JSB Exact Diabolo 4.51mm
I pytanie, bo nie mam rozwierconych tych 4 otworów na zaworze strzałowym czy to robić patrząc na te prędkości śrutu.
QB78
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Pomijając fakt, że 3 pomiary nie zapewniają istotności statystycznej wyniku, rozrzut 7 metrów na 220 m to ok. 3%, a więc całkiem nieźle. Ja bym tego nie ruszał.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
ogodaw
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-03, 09:10
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: ogodaw »

Na weekend postaram się zrobić 10, tylko ta analiza czasochłonna jest bardzo a program chrono conect litle u mnie nie działa.
QB78
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Chłopie znajdź kogoś z normalnym chronem a tą zabawkę zostaw dzieciom !
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
ogodaw
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-03, 09:10
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: ogodaw »

Niestety brak w okolicy takich sprzętow. Ale ja nie mierzylem tym programem tylko metoda analizy dzwieku. Moze jest ktos z opolskiego z kolegow to bym podjechal zmierzyc i porownal bym z moimi wynikami. :)
QB78
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Przede wszystkim pomiar rób w zakresie najbardziej stabilnych strzałów z OB78 . Czyli jeżeli masz około 60 strzałów z obu kapsuł , to środkowe 45 jest najbardziej stabilne . I w tym zakresie dokonuj analiz . Nawet jak będą to tylko trzy strzały . Przy czym musisz robić to w miarę w równych odstępach czasu ze względu na specyfikę CO2.

... i nawet gdybyś miał 205 m/s , to nie potrzebna jest wyższa prędkośc .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ogodaw
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-03, 09:10
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: ogodaw »

Mierzylem na drugi dzien po nabiciu z butli co2, dzisiaj oddam jeszcze kilka strzalow to sie zobaczy. Napewno sie podziele wynikami szkoda ze nie mam chrona
QB78
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nie jest ważne kiedy nabijałeś butlę (swoją drogą mogłeś napisać , ze to przerobiony karabinek na butelkę :/ ) ważne jest byś po ładowaniu wystrzelił z 10-15 razy , a dopiero potem robił pomiary z pewnymi odstępami czasu , bo się jednakowo ogrzeje zawór po strzale .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ogodaw
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-03, 09:10
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: ogodaw »

Tak zrobie dzisiaj jak nie bedzie lac i dzieci pozwola ojcu na chwile odpoczynku. :))
QB78
ogodaw
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-03, 09:10
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: ogodaw »

Wczoraj trochę postrzelałem i wyszło mi że 220 m/s, ale niestety jeszcze nie umiem dobrze napełniać kartusza bo wystarcza na jakieś 30 strzałów. Mierzyłem też slavie 630 od szwagra to wyszło jakieś 160 m/s więc chyba moje pomiary są dobre. Na razie mam brak czasu na strzelanie bo przeprowadzka ale postaram się zrobić test skupienia na 30m.
QB78
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

ogodaw pisze:...niestety jeszcze nie umiem dobrze napełniać kartusza
To nie neurochirurgia - patrzysz na manometr i pilnujesz, żeby nie "weszło" zbyt duże cisnienie.

Jak chcesz mieć czas na zakręcenie zaworu, pilnuj również, aby nie napełniać zbyt szybko. Przy okazji da Ci to możliwość napełnienia większą ilością powietrza - gaz w kartuszu ulegając sprężaniu ogrzewa się, co powoduje szybszy wzrost ciśnienia*). Zobacz, czy po kilku minutach od napełnienia ciśnienie Ci nie spada ze względu na ochłodzenie kartusza.

*) piszę to teoretycznie - na forach czytałem radę, aby napełniać przez kilku minut. Ja napełniam dość spory kartusz Diablika w kilkanaście sekund i nie zauważam wzrostu temperatury. Pewnie to jakieś czary Darasa ;^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ślubek pisze:patrzysz na manometr i pilnujesz, żeby nie "weszło" zbyt duże cisnienie.
... tylko Rafale , to jest kartusz CO2 ... ciut inaczej się to napełnia . Można mrozić butlę i kartusz , wtedy jakoś łatwiej wchodzi . I nie patrzy się na manometr tylko na wagę :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Taaaa..... jeszcze trzeba pamiętać którą stroną butla ma być do góry i ewentualnie upuszczać gazu z kartusza.
Tak najbardziej łopatologicznie to kartusza CO2 nie nabijamy, a nalewamy do niego płynny CO2 starając się, żeby gazowego było tylko trochę.
ogodaw
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-03, 09:10
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: ogodaw »

Czyli muszę delikatnie wciskać bo do tej pory to na max, z butlą nie muszę kombinować bo mam syfon. Odpowietrznik tez mam i trzymam go dopóki nie zobaczę białej smugi wydobywającej się z lufy.
QB78
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Hiszpan63 pisze:... tylko Rafale , to jest kartusz CO2 ...
Upsss. Faktycznie... :oops:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."