Hatsan Gladius

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

mpp_mpp
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-26, 11:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiscki

Hatsan Gladius

Post autor: mpp_mpp »

Cześć,
ponieważ to mój pierwszy post, więc dzień dobry i przechodzę do tematu. :)

Od jakiegoś czasu przeglądam testy i oferty różnych marek i wybór padł, ale nie ostatecznie, na Gladiusa (układ). Brałem pod uwagę inne, ale - z tego co widzę - tylko przy Hatsanie naciąg jest przy dłoni i nie trzeba jej cofać, a cena jest bardzo przystępna. Karabinek ma być przede wszystkim używany przez syna (obecnie 6 lat, na strzelnicy radził sobie z .022 bocznym, ale jednak nie mam możliwości żeby za często z nim ganiać, tym bardziej, że wtedy słabo z moim strzelaniem), co również zaważyło na wyborze układu bullpup. Z tego co wiem, to polski dystrybutor gwarantuje 17 J (ogólnie, to podobno FAC, ale zmieniają kartusz (?)), więc będę mógł pójść z Nim "gdziekolwiek" i tyle.

Pytanie do Was, czy mieliście z takim zestawem do czynienia? Czy wersja "long" jest celniejsza (teoretycznie powinna)? Czy załączona optyka jest w miarę ok., czy lepiej od razu kupić golasa i zainwestować w coś lepszego? Z tego co wiem, to jeszcze muszę nabyć jakieś pompki/butle, a budżet mam dość ograniczony (powiedzmy, że chcę się zamknąć w maksymalnie 5.000 zł).

A może coś innego? Będę wdzięczny za pomoc. Nie pali się, ale fajnie byłoby jeszcze przed pierwszy śniegiem. :)