Kral A02 (Air Master 300)

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Teraz link działa. Wyświetlało się "Sorry, this GeoCities site is currently unavailable". Myślałem że to dłużej potrwa.

No to teraz wiem dlaczego tak ciężko obrócić ten port.
Widziałem takiego Krala na bazarze, nie udało mi się poruszyć portu. Bałem się mocno nacisnąć, żeby czegoś nie urwać.
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

Kosztowało mnie to dokładnie 325 zł. Jest on nowy a cena niska sam nie wiem czemu. Widocznie dobry sklep. Normalnie kosztuje on 390-499 zł. Rozmawiałem ze znajomym w temacie i powiedział on, że to jest Gamo CFX, tylko tureckie. Nie strzelałem z Gamo więc nie moge ich porównać. Port obraca sie lekko (po naciągu sprężyny) i wydaje sie szczelny. Wystarczy wrzucić śrut i tylko wprowadzić go paluchem. Musze go jeszcze rozbebeszyć i nasmarować flaki.
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

dzienciol007 pisze:Port obraca sie lekko (po naciągu sprężyny) i wydaje sie szczelny.
:oops: Ja próbowałem obrócić w nieprzeładowanej wiatrówce :oops:
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Jak słyszę coś takiego "wentylowana stopka" to normalnie mam ochotę komuś lutnąć.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Wentylowana stopka- ładnie brzmi i kojarzy się z wiatraczkiem w damskim bucie.
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
elgregor
Posty: 59
Rejestracja: 2007-11-18, 22:32
Lokalizacja: już nie midland

Post autor: elgregor »

Witam. Określenie"wentylowana stopka" nie ja wymyśliłem,mnie też śmieszy,jeśli możesz to napisz jak powinno się taką stopkę nazywać.Co do lutnięcia możemy się umówić :lol:
Wracając do tematu,jak będziesz rozbebeszał do przesmarowania,to może jakieś fotki:mechanizm spustowy ,tłok,i w ogóle wnętrzności?
Hej Gerwazy,daj gwintówkę...

Z każdym dniem nieustannie zwiększa się grono osób, które mogą pocałować mnie w d**ę

H 100 stg-stg+alchemia+PP 3-9x40,ch-b4(?)+tasco4x20+genialne pomysły na tuning
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Witam.

Odświeżę nieco temat.
Droga wymiany (środki płatnicze na towar) zanabyłem od kolegi Pawła jego Air Mastera 300 :mrgreen:
Wiatrówka docelowo trafi w łapki mojego wujasa, zwalniając jego obecna fuzję, czyli Lidera 44 do rezerwy :lol:
Po rozpakowaniu robi pozytywne wrażenie. Kawał armaty. Pod spodem wstawiam dwa zdjęcia obok poczciwego Iżyka. Na drugiej fotce na Air Master-ku posadziłem Leapersa. Demontaż szczerbinki to wykręcenie dwóch śrubek (regulacyjna palcami i mocująca śrubśtakiem). Muszkę po prostu wysuwamy na bok. Szkoda, że szczerbinka nie jest cała metalowa :/

Obrazek Obrazek

Jest składny, choć długi 116 cm. Strzela głośno, kop częściowo niwelowany gumową stopką, celnie. Spust dwustopniowy i przewidywalny. Paweł dorobił w nim regulację śrubką :> Rozwiązanie portu ładowania chroni nasze palce, naciąga się średnio ciężko, ale nie ma z tym problemu.

Co w nim zmieniłem. Zmniejszyłem masę tłoka. Wyjąłem dociążnik, który był zbyt luźny i chyba to on głównie powodował hałas. Masa z tłoka z dociążnikiem 196 g, sam tłok 148 g, a z podkładkami 160 g. W tłok wsadziłem osłonę PET. Tak jak pisał Paweł w swoim poście na iwebie prowadnica jest ciut za luźna. Założyłem na nią rurkę termokurczliwą i jest O.K.

Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejnym krokiem było dociążenie kolby (około 250 g) i wyciszenie wnętrza gąbką. Znikł efekt pudła rezonansowego i poprawiło się wyważenie.

Obrazek

Efekt tych prac to wyciszony strzał, mniejszy kop. Tarcza poniżej strzelana z Ligowych 7 metrów. Na górnej ustawiałem przyrządy, na dolnej 11 strzałów z wolnej ręki. Efekt zadowalający jak na puszkobujcę. Jak się uda to dam tarcze z lupką :roll:

Obrazek

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Nom, nom... wynik dobry, ale Ty masz dobrą "wolną rękę" więc nie ma się co dziwić.
Mierzyłeś mu może Żule?

(Jak Ci się chce, to możesz podać w przybliżeniu wymiary komory, zastanawia mnie jak się ma do np. Harego)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Sławek, dzięki za parę info, interesuję się jakąś tanią strzelbą tego typu. Jedna sprawa - śrubstag to...imadło ;)
Pozdrowienia - Robert
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

:mrgreen: To najzwyklejszy śrubokręt. Takie wynalazki językowe udzielają mi się od żonki i jej "Bandyckiego" forum.

Joulików nie zmierzę, ponieważ nie mam chrono. Muszę napisać do naszego kolegi z forum lub poczekać na kolejną aukcję.

Jestem ciekaw efektów z lupką i podpórką. Na niedzielę zapowiadają ładną pogodę to może.

Wymiary zapodam :D

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

Ja mojego Krala przekazałem znajomemu Panu rusznikarzowi, który z ciekawości chciał go "zbadać" i przetestować. Po przesmarowaniu i podłożeniu podkładek pod sprężyne Kral działa jak powinien. Kiedyś urywał śrut i dziwne brzęczał. Teraz spokojnie i bez problemów trafia w dyche. Fajny karabinek za małą kase.
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
pj26
Posty: 99
Rejestracja: 2007-10-05, 17:29
Lokalizacja: Osieck

Post autor: pj26 »

Co do żuli to oryginalnie miał 233 m/s 14.2J na Tomitexie Diabolo sport. Jak pomierzysz po przeróbkach daj znać co się zmieniło. Tarcze całkiem całkiem.
The South will rise again!
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Witam.
W odpowiedzi na pytanie Piotra:
-średnica cylindra 25 mm
-skok tłoka 100mm

Niedzieli prawie koniec, to trzeba wstawić tarcze.
Pogoda dopisała, towarzystwo też, to i troszkę postrzelałem.
Najpierw kilka fotek z planu strzeleckiego :mrgreen:
Po kolei stanowisko i kolega z pracy, potem widok na "strzelnice" i zbliżenie.

Obrazek Obrazek Obrazek

Na drugim zdjęciu zaznaczyłem cele rekraacyjne :mrgreen:
Odległość to 33m, strzelane z podpórki. Amunicja Exacta 4,52. Tomitex Szpic Gładki niestety zawiódł :/

Obrazek Obrazek

Czwarta tarcza, gdyby nie odskok byłaby całkiem niezła.
Na usprawiedliwienie, było to pierwsze strzelanie plenerowe po zimowej przerwie.
Giwerke trzymałem na poważnie drugi raz w łapkach.

Podsumowując, jak dla mnie to fajna wiatrówka, mogąca być przy odrobinie nakładów alternatywą dla Hatsana, notabene też wymagającego odrobinę nakładów.
Mam Harnasia 90 w wersji bez "s" (po dużych nakładach) to mam porównanie.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

No to teraz i ja mam porównanie. Wczoraj na grillu troszeczke postrzelałem i pewnie efekt był by podobny, ale celem była puszka po wodzie mineralnej :mrgreen: i odległość 28 m. Prawie za każdym razem puszeczka podskakiwała na sznureczku. No ale to było po kilku wypitych kiełbaskach a podpórka to dach autka. Po kilkudziesięciu strzałach "przesiadłem" sie na Chinke. Łojezuuu :shock: , ale jazda. Cel przeniosłem na 15 m i było ok.
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85