Kral A02 (Air Master 300)

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Stworek
Posty: 58
Rejestracja: 2007-12-12, 12:27
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: Stworek »

no i pomalutku rozwija się obraz możliwości karabinka, znajomy chce kupić jakiś budżetowy sprzęt więc tarcze są pomocne w wyborze, chyba na pewno padnie właśnie na Krala-łamańca ;)
TX200 MK3 + Laepers 6x24-50AO
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

Wybieram sie właśnie na rybki to troszeczke postrzelam i wieczorem wstawie jakieś tarczki z 20, 25, 30 m. A jak rybka nie będzie brała to może i przestrzele coś dalej.
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

Postanowiłem wstawić fotki tarcz, ale strzelałem je w dość trudnych warunkach. Jak wyruszałem na rybki było slonecznie i zero wiatru, ale po 20-stu minutach pojawił sie wiatr i deszczyk. Strzelałem na 25 m kilkoma śrutami, pozycja siedząca, oparcie - autko. Tarcze te strzeliłem po małej rozgrzewce, nie są one wybrane z -nastu innych, takie wyszły - takie wstawiam.
1. Logo Sport - płaski.
Obrazek
Chyba najładniejsza dzisiaj strzelona tym śrutem. Lata jak chce. Podobny efekt daje rzucenie g....a w wentylator :mrgreen: .

2. Tomitex DS.
Obrazek
Hmm, bywały ładniejsze tarcze. W ósemce można je zmieścić.

3. Tomitex szpic gładki.
Obrazek
Nie ma tragedii, ale z 10-ciu strzałów to 2-4 śruty zawsze gdzieś zniesie i to nie z mojej winy.

4. Tomitex diablo kula molet.
Obrazek
Bardzo fajnie lata, ale miałem ładniejsze skupienie. Dwa śruty zniosło, bo mnie poniosło :mrgreen: .

5. Exact diablo 4,52 mm.
Obrazek
Najgorsza tarczka dzisiejszego dnia. Tym śrutem można uzyskać skupienie 3x3 cm.

Wyniki takie oooo, ale wiało i kapało. To nie jest test śrutu a wyniki przedstawiają co Kral lubi i co potrafi. Najlepiej smakuje mu Exact nadkalibrowy i Tomitex kula molet.
A to tarczka strzelona kilka dni temu u kumpla w piwnicy. 15 strzałów, 17 m z kocyka. Po korekcie lupki jest jeszcze ładniej.
Obrazek
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

dzienciol007 pisze:i Tomitex kula molet.
Toś mnie zaskoczył, zawsze uważałem Tomitex Kuhla za totalne badziewie, porównywalne do Oztay.
Albo coś się zmieniło w Tomitexie, albo nie wiem :?
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

No nie wiem, u mnie bardzo ładnie fiurga kula molet. A Oztay dostałem z Kralem i niech go sobie w buty wsadzą!!! Dziadostwo. Ale nie wywalam go. Dam go gratis jak coś będe sprzedawał :mrgreen: .
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
blef16
Posty: 100
Rejestracja: 2008-02-10, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: blef16 »

Witam!Przymierzam się właśnie do kupna wiatrówki KRAL 4,5mm z dolnym naciągiem,ale wciąż jest za mało wiadomości o tych wiatrówkach.Interesuje mnie wewnętrzna średnica tłoka,ponieważ jestem ciekawy czy faktycznie można tam wsadzić mocną sprężynę z HATSANA 55 starszej produkcji.Wymiary sprężyny to długość 30,5cm,grubość drutu 3,55mm i średnica zewnętrzna 21mm.Gdyby można było zwiększyć jej moc z 14,2 J do 16 i więcej był bym o krok bliżej jej kupna.Borykam się między KRAL-em a HATSAN-em który jest fabrycznie niewiele silniejszy(w granicach 15J).Zniechęca mnie jednak to że trzeba z mety wymienić prowadnice i uszczelkę na zepto.Nie wspominam o sprężynie.Jak kto woli!Dodatkowo ten plastykowy spust,oraz slaba oksyda i do kitu przyrządy celownicze TROGLO.Ale mimo tego części zamiennych do HATSANA jest mnóstwo.Natomiast do KRAL-a nie spotkałem jeszcze nigdzie.Jeśli kupię powiedzmy HATSANA 85,czy 90 to przy ewentualnej awarji jestem wstanie przywrócić go do zdrowia.Natomiast KRAL jak po gwarancji odmówi posłuszeństwa to nie wiem jak z częściami do niego.Pomijając oczywiście sprężynę i prowadnicę która jest jak czytałem wystarczajaco długa.Mogłaby być minimalnie szersza jak czytałem.Chodzi mi o części typu elementy spustu,dobijacz tłoka,pierścienie uszczelniające,itd.Z tym częściami jest chyba jak na razie ciężko.Proszę o pomoc znawców i posiadaczy KRAL-a z dolnym naciągiem.POZDRAWIAM!!!!!!!!!! :)Obrazek[/img]
blef16
Awatar użytkownika
pj26
Posty: 99
Rejestracja: 2007-10-05, 17:29
Lokalizacja: Osieck

Post autor: pj26 »

Mogę powiedzieć tylko tyle że do Airmastera 300 da się wsadzić sporo większą sprężynę. W oryginale jej długość ogranicza plastikowy dystans. Swego czasu wyliczyłem że akurat by wlazła od jakiegoś HW nie pamiętam modelu. Była by dłuższa i odrobinę ciaśniejsza.
Tyle teorii bo już go nie mam.
The South will rise again!
Awatar użytkownika
blef16
Posty: 100
Rejestracja: 2008-02-10, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: blef16 »

Dzięki za radę!Ktoś pisał na forum że pasuje z hatsana ale coś wydaje mi się że nie wejdzie do tłoka.Jej średnica wewnętrzna wynosi 21mm.Średnica wewnętrzna tłoka musiała by być ciutkę większa niż sprężyny.A co się stało z twoim kralem?Zepsuł się?Czy nie zdał egzaminu i go sprzedałeś?Na innych forach milczą na temat krala,a mi zależy na rzetelnych opiniach ludzi znających się trochę na wiatrówkach.Bo 2-gą chinkę bym nie chciał już kupić.Podoba mi się Kral,a co bardziej jego cena.Nie chcę wydawać więcej kasy na wiatrówkę i wybór pada na krala lub hatsana.Jeszcze poczekam.Może ktoś coś napisze jeszcze czym mnie zachęci do krala.Pozdro!!! :-?
blef16
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No i w piątek po poludniu dokupiłem do besy Krala z dolnym naciągiem, kal.4,5, w polimerze. Na razie tylko wypchalem go gąbką, przesmarowałem molibdenem, podszlifowałem trochę zatrzask naciągu, żeby zaskakiwał, założyłem Hawke 4x32MD, którą otrzymałem jako bonus do besy. Jeszcze nie strzelałem, jedynie w domu do blachy ocynkowanej 0,5mm z ok.3 m czeskim diabolo - nie przebija. Dizluje jak stary Ikarus.
Czekam na ocieplenie, chciałbym go wyzerowac na 25 m i porównac do tych, ktore miałem.
Tru-glo na nim niespecjalne i szkoda, że bezpiecznik tylko manualny. Zakup w sklepie internetowym, odbiór osobisty i cena 325 PLN. Sprzedawca z dobrym kontaktem. Tyle na razie.

Pozdrowienia - Robert
Awatar użytkownika
blef16
Posty: 100
Rejestracja: 2008-02-10, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: blef16 »

Witam!Zaczep w ogóle się nie domykał?Czyli niedoróbka ze strony producenta.No fakt za 325 zł.to i tak rarytas.W większości sklepach internetowych Kral czy Air master 300 jest za około 430 zł.w polimerze.Jak będę kupował to chyba w SKORPIO,bo to raczej solidny sklep internetowy.Też cena jest 325 zł.ale bez lupki.Masz na kostce napis Kral?Czy Air Master?To i tak to samo.Chyba bez znaczenia.Ja dopiero kupię jak tą moją starą chinkę złożę.Po 8 miesiącach 1 zwój odpadł ze sprężyny.Zostawiłem tą starą,tylko ją podgiołem i dorobiłem dystans na prowadnicę ze śruby mosiężnej.Aby zastąpić ten zwój i zwiększyć nie co napięcie wstępne.Jeszcze bolec na spust i wszystko.Złożę i zamawiam chyba Kral-a z dolnym naciągiem.Trzeba w niej wymienić sprężynę.Ktoś pisał że pasuje ze starego Hatsana,ta o grubości 3,55.Wtedy blachę 0,5 mm.powinno przebić.Przyjemnego strzelania życzę!Na razie.
blef16
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Zaczep jest fabrycznie nie zaokrąglony. Może tak ma byc, żeby przy zamykaniu lekko ściągnąc go w dół, ja jednak wolę, żeby było jak w HW97k :mrgreen:
Lupka w bonusie to była do BSA Lightning XL. Cena to właśnie ze Skorpio, tylko nie chciałem reklamowac, to sklep internetowy, ale w Zalesiu Górnym pod Warszawą, odebrałem osobiście, żeby się przejechac, bo to bardzo ładna miejscowośc (rekreacyjna).

Pozdrowienia - Robert
PS. Oczywiście, napis KRAL (dolny) średnicy drutu sprężyny nie mierzyłem, ale gruby, może byc 3,5mm, jednak składa się po rozłożeniu bez problemu.
Awatar użytkownika
blef16
Posty: 100
Rejestracja: 2008-02-10, 15:48
Lokalizacja: Polska

Kral

Post autor: blef16 »

Cześć!Może tak ma być z tym zaczepem.Poza moją chinką którą wczoraj złożyłem,nie miałem nigdy żadnej wiatrówki.Pękł 1 zwój,ale zamiast niego dołożyłem dystans na grubość 2,5 zwoja.Około 8,5 mm.Uszczelkę dałem krótszą o 5 mm.z GAMO i tym zwiększyłem skok tłoka i komorę sprężania.Poszedłem do piwnicy żeby wyregulować przyrządy celownicze a tu sąsiad się zjawił i po strzelaniu.Ciężko w blokowisku z takimi zainteresowaniami strzelniczymi.Po złożeniu jej miałem pietra że źle obliczyłem max naprężenie wstępne sprężyny,ale złamałem i pięknie zaskoczyło na samym końcu.Idealnie!Jedynie oleju silikonowego nie mogę nigdzie dostać w sklepach motoryzacyjnych.Nawet byłem w sklepie z wiatrówkami i też nie mają.Co ciekawe to że nikt nie słyszał w owych sklepach o oleju silikonowym.Mój znajomy ze sklepu z bronią powiedział że jak u niego kupię wiatrówkę to przez okres gwarancji 2 lata,mam sobie dać spokój z rozbieraniem i smarowaniem.W razie awarji na gwarancji jak dojdzie do tego że była rozbierana to nie uwzględni gwarancji i będę pokrywał koszty naprawy.Ja mu na to że każdą pukawkę trzeba nasmarować.Zaprzeczył i powiedział że jeszcze nikt z klientów nie przyszedł przez okres gwarancji do niego.Ja powiedziałem że u niego nie kupuję.To mi mówi żebym zamówił przez NET.Powiedziałem czemu nie i nawet taniej!Ale tak naprawdę kupno przez INTERNET mnie trochę przeraża.Na razie kupiłem 2 rzeczy i obydwie miały lekką skazę.Co do chinki to miała i ma dalej przekręconą muchę w lewo.Przekręciłem ją trochę ale chyba za słabo.Jak będzie dalej tak to ją rozetnę z dołu,ściągnę a później 1 kropelką cyjanopanu przykleję.Zamówił bym tego Kral-a,ale wolałbym w normalnym sklepie.Ale możliwości się wyczerpały u mnie w Raciborzu.Ceny kosmiczne!Wszystkie wiatrówki o 150 zł.droższe niż sklepie internetowym.Może zaryzykuję w SKORPIO.Ale najpierw muszę wypróbować chinola!!!Napisz jak Kral sprawuje się w terenie?Jak się dotrze to będzie mocniejszy i celniejszy.Trzymaj się!Na razie!DAREK
blef16
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

E tam. Wiatrówka to nie samochód, a szczeglnie te które my kupujemy. Olewaj gwarancję i kupuj w internecie. Skorpio czy Sharg, są to pewne sklepy i najtaniej. Przychodzi wiatrówka, sprawdasz czy wszystko jest w porządku. Jeśli coś ma defekt np kiepski gwint, to odsyłasz do wymiany. Jeśli jst OK to rozbierasz. Z gwarancji i tak już nigdy nie skorzystasz.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Maruda ma rację, ja też zbyt mocno gwarancją nie przejąłem się, a przecież Skorpio ją daje. Sam jestem ciekawy, jak zachowa się na dystansie w terenie. Kupiłem kiedyś na forum harrego 70, który miał obciętą lufę, bo poprzedni właściciel miał lupkę. Ja, zanim ją dokupiłem założyłem muszkę rozciętą na dole i całkiem dobrze trzymała się po ręcznym ustawieniu :lol:

Pozdrowienia - Robert
Awatar użytkownika
blef16
Posty: 100
Rejestracja: 2008-02-10, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: blef16 »

Cześć!Ja tylko naśmiewałem się ze znajomego który nie dość że ma swój sklep z bronią to jeszcze głupoty opowiada. W ogóle się nie zna albo kompletnie głupa wali.Raczej jedno i drugie!Mniejsza z tym.Wiadomo że trzeba rozebrać i przesmarować.Mój chinol był tylko naolejony jakimś smrodem.Diesle jeden za drugim.Kral jest idealny ale ma pewne wady,takie że brak części zamiennych.Myślę że niebawem się to zmieni.Ja z mety musiałbym zamówić sprężynę tą 3,55 gr.Ponoć idealnie pasuje do tłoka.Nie wiem natomiast co z prowadnicą.Dystans można zdjąć,ale może być za luźna prowadnica.Wiem bo gdzieś czytałem.Wszystkie Krale mają sprężynę taką samą jak w B3.Aby zejść poniżej limitu.Tam jest dokładnie sprężyna dł.26,5cm,gr.3mm,zwojów 37.Chodzi mi o to aby zwiększyć moc.Koło 17J.Można dobrze popykać cięższym śrutem.Bo oryginalnie ma coś koło 14J.Hatsan ze sklepu po przesmarowaniu ma w granicach 15,5J.Hatsan ma tłok chyba cięższy.Można wtedy mocną sprężynę założyć.I tu się waham między Kralem z dolnym,a którymś Hatsanem 80,85,90?Od groma części.A co do Lidera po małym tuningu to jest spoko.W piwnicy do tarczy z 6 m.przy słabym oświetleniu wszystkie 10 strzałów w czarnym polu.9-tka,8-mka,7-mki i 6-szóstki.Wszystkie zwoje chowają się w tłoku.Max.napięcie.Dziś łopatę 0,5mm.z cynku przebiłem z 10m.Ale tylko raz.Tak duże wybrzuszenia tylko.Butelki kruszy.Diesli po przesmarowaniu nie było.Lekko pyka.Fajnie.Ale to mało.W butelkach mają być dziury.Ale się rozpisałem!ADHD!Nara. :lol:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez blef16, łącznie zmieniany 4 razy.
blef16