Kral A02 (Air Master 300)

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Tak jak piszesz, niedługo więcej osób będzie miało Krala, to i kłopotu z częściami zamiennymi nie będzie. Ale niewątpliwą zaletą Hatsana jest dość duża rzesza osób go posiadających - jeśli coś się posypie, absolutnie nie ma problemu w uzyskaniu jakiejkolwiek firmy pomocy, np. na Tawernie.

Ps.: Proponuję przed wysłaniem postu kliknąć przycisk "Pisownia".
---------
Chronologicznie odnosi się do ostatniego postu przed moim, w którym to było parę błędów.
Ostatnio zmieniony 2008-02-22, 22:50 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Rlyeh, a komu ten przycisk proponujesz, bo ja taki mam, ale w mózgownicy :mrgreen:
Jeśli Kral zastąpi harrego, to i problemu z serwisem nie będzie, tak sądzę. Czekam jak kania dżdżu ładnej pogody, żeby swojego wyzerowac i walic, aby sprawdzic celnośc.(Mój laptop nie chce pisac "c" z kreseczką)

Pozdrowienia - Robert
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Witam.

Mam ci ja Hatsana 90 bez "s" po przeróbkach (z oryginału zostało połowa lufy, kostka, cylinder, tłok i troche mechanizmu spustowego :mrgreen: ). Pastwię sie tak nad nim, bo to była moja pierwsza wiatrówka. Od Pawła odkupiłem AirMaster-a dla swojego wujasa, coby odwiesił Lidera na kołek. Gdybym miał teraz komus doradzić kupno pierwszej wiatrówki, to chyba bym wskazał na Krala vel AirMaster.

Jak opisywałem kilkanaście postów wcześniej, w AM usunąłem dociążnik z tłoka i dzięki temu radykalnie zmniejszyłem kopa (moc również, ile nie wiem). Po tym zabiegu, bezstresowo można było strzelać z podpórki z lupką, jak i z wolnej ręki z otwartych.
Przy zwiększaniu mocy, myślę, że trzeba by radykalnie dociążyć pustą kolbę.

Pozdrawiam

Sławek

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

W swoim Kralu dowaliłem 0,5 kg ołowiu do kolby, zapiankowałem i jest ciut lepiej. Mniejszy kopniak i troszkę ciszej. Miałem bawić sie jeszcze ze spustem, ale chyba sie rozchodził.
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Zabawy nigdy za wiele, zawsze więc warto coś ulepszyć.
guntuning.com
Awatar użytkownika
mmajstruk
Posty: 18
Rejestracja: 2008-02-24, 01:54
Lokalizacja: Jabłonna

Re: Kral

Post autor: mmajstruk »

blef16 pisze:To mi mówi żebym zamówił przez NET.Powiedziałem czemu nie i nawet taniej!Ale tak naprawdę kupno przez INTERNET mnie trochę przeraża.Na razie kupiłem 2 rzeczy i obydwie miały lekką skazę.
Masz prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny w przeciągu 10 dni od zakupu, oczywiście przy sprzedaży wysyłkowej.
Wystarczy by obejrzeć uważnie zabawkę, przestrzelać bez przeróbek. I wtefy - zostawiasz lub odsyłasz.
Najwyżej stracisz koszt przesyłki.
Miłek Majstruk
Awatar użytkownika
blef16
Posty: 100
Rejestracja: 2008-02-10, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: blef16 »

Macie rację panowie. Jeśli coś jest nie tak zawsze można ją odesłać z powrotem. Ale jednego nie rozumiem? Po co obniżać moc, skoro ona ma 14,5J(max). Przecież one są sprzedawane z nie oryginalną sprężyną i już mają obniżoną moc, żeby zmieścić się w limicie. Ja mam dosyć słabych pukawek. One są dobre w zamkniętych pomieszczeniach gdzie nie ma podmuchów wiatru. Zgadzam się! Wtedy do tarczy można popykać jak ktoś ma takie zamiłowanie. W plener już nie wychodzę z żadną pukawką która ma mniej niż 15 J. Mnie interesuje strzelanie na dalsze dystanse. Np. do 70m. Jeśli jest słaba to żadna przyjemność w plenerze. Wiatr robi z tym śrutem co chce. Wiem to po przerobionym Lider 1. W miarę celny jest w budynku, ale na dworze to szkoda nerwów. Przy wietrze z 25, 30m. to nawet nie mogę trafić w butelkę po piwie. Zaraz robię odwrót i idę z niesmakiem do domu. W następnym tygodniu zamawiam Kral-a z dolnym. Jest piękny. Ten dolny naciąg mnie rajcuje. Ale ja jednak podciągnę w nim moc o 2J,zmieniając sprężynę na mocniejszą. Wywale ten dystans i heja. :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2008-02-24, 12:58 przez blef16, łącznie zmieniany 1 raz.
blef16
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Cała w tym zabawa, żeby brać poprawki na wiatr, temperaturę, wagę śrutu itd. A nie liczyć na moc karabinka.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Rozważania o Szmocy pozwoliłem sobie przenieść tu:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... sc&start=0
Przepraszam za utrudnienia w nawigacji ;)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Pozwole sobie wtrącić się do tej dyskusji. Każdy z nas kiedyś był po stronie mocy ale to zawsze mija. Ja też tak miałem jeszcze niedawno. Mój hary ma ok 15j i napewno będe go osłabiał przy wymianie osady. Miałem przyjemność strzelić parę razy z nowego nabytku Piotra i powiem jedno MIODZIO!!! pomimo chyba 7j. Po co katować optykę i iczyć na łud szczęścia trafie czy nie. Poza tym uważam jeśli z wiatróweczki siedmio julowe z 10 m na 10 strzałów robisz jedną małą dziórkę to karabinu snajperskiego z 200 m trafisz bez problemu w baniaczek 5l ale może się mylę
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
blef16
Posty: 100
Rejestracja: 2008-02-10, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: blef16 »

Sorry!Ale jak jesteś konsekwentny to zwróć uwagę tym co zaczęli o młocie i procy.Szkło kto posprząta i tak dalej.Myślałem że skoro ktoś żartuje sobie ze mnie to i ja mogę pożartować.Jak zauważyłeś to nie żartowałem z tych którzy polecali mi działo,tylko żartowałem sam z siebie.I dostałem jeszcze opieprz.Widocznie nie ma tu na forum równouprawnienia.Bo z postów wynika że nie wszyscy piszą tu wyłącznie o KRAL-u. :| :|
blef16
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Nie irytuj się kolego Blef. Tu naprawdę nikt za nic cię nie skrzyczy nawet Dagoo. on już po prostu taki jest ale przy bliższym poznaiu stwierdzisz że to równy gość. Po prostu może ma ciężki dzień?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
blef16
Posty: 100
Rejestracja: 2008-02-10, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: blef16 »

Sorry!Widzę że poznikały te chore posty i dobrze.Dzięki! ;)
blef16
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Posty nie poznikały, po prostu pozwoliłem je sobie przenieść do Hyde Parku.
(u nas nic nie znika)
...o żartach, to w sumie masz rację.
zresztą żarty i rozmowy o młotkach można kontynuować tu:
http://tinyurl.com/2rc8vn
już bez obaw, że będzie to nie na temat. Miłego spamowania.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Vigerus
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-24, 20:30
Lokalizacja: wioska

Post autor: Vigerus »

Witam!

nareszcie jakas sensowny post na temat KRALA mam zamist kupic wersje w drzewku za 350, duzo poczytałem o wiatrówkach, o cfx mówią że dobry, przeciwnik nr1 Tonio skacze do gardła że to chybiona konstrukcja, ja osobiscie sam niewiem, ale to mój wybór AI002 w drewienku a cena coż sama mówi za siebie ino brać... (ksywa dla krala --->KAROL ???)
Ostatnio zmieniony 2008-02-24, 23:27 przez Vigerus, łącznie zmieniany 2 razy.