Crosman 2100 Classic

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Crosman 2100 Classic

Post autor: indian »

Witam.Dawno mnie tu nie było ale będe częściej wpadał :>
Pochwalę sie wam moją nową zabawką,dosłownie :D

Pukawka po wyjęciu z pudełka robi tak samo głupie wrażenie jak na fotkach z M...pl.
Za co by nie złapać to plastik,przyżądy celownicze są koszmarne.Ładowanie śrutu wymaga małej sztuczki żeby go umieścic w porcie tak jak trzeba.Plastikowy rykiel pracuje przy naciąganiu sprężyny zbijaka jak kultywator po kamienistym polu i wydaje się że za następnym razem pęknie.Spust jest tragicznie twardy i kanciasty jak Fiat125p. W tej części pukawki najlepiej pracuje bezpiecznik,jak go włączymy to jest lub na odwrót .Wylot lufy przypomina trochę wylot kukułki z zegara,brak korony i plastikowa tulejka z muszką w jednej osobie,która przypomina przynęte na okonia.
Po złapaniu dzwigni pompki zaczeło kapać obficie olejem,widac że w chameryce mają nadal ropy pod dostatkiem i tanio to nie żałują.Na domiar złego zatrzask który trzyma dzwignię to poprostu nadlewka z plastiku która przeskakuje po metalowej kulce,coś mi mówi że to długo nie pożyje.Pompowanie do 3 to jeszcze jako tako,do 5 no jeszcze ujdzie,ale do 10 to fitnes.
Po każdym pompnięciu dzwignia się zatrzaskuje na swoim miejscu i trzeba znowu się wyśilić co by ją "rozłożyc" a potem za każdym razem corazbardziej wyśilic żaby "złożyć"
Trzeba być idiotą żeby kupić taki sprzęt.

Ten na fotkach jest mój

Po kilku strzałach i dokładnieszych oględzinach przychodzi chwila refleksji.
Poza plastikową kolbą,ryglem i kilkoma szczegułami reszta pukawki robi dość solidne wrażenie,zwłaszcza sama pompka i osłona lufy.Szyna pod optykę mimo że w dwóch kawałkach wygląda na całkiem OK.Po kilkunastu strzałach ładowanie śrutu jest do opanowania i napewno po dłuższej zabawie już nie będzie takie upierdliwe.
Po wstępnym wyregulowaniu szczerbinki udało mi sie zrobic fantastyczne skupienie na 20m,szkoda tylko że trochę niżej niż punkt celowania ale skupienie to skupienie,jakaś lupka załatwi sprawę.Pukawka jest lekka i mimo wszystko dość składna.Myslę że trochę pracy i wymiana kilku bebeszków zrobi z niej całkiem niezłego pukacza i będe miał jeszcze z niej radochę, lub nie.
Podsumowując sprzet nie jest wart więcej niż jest.Nie jest też ani ładny ani dopracowany.
Jednak nie jest tak źle,ogulnie za to śianko to warto no i może się okazać dobrym materiałem na ciekawszy sprzęt Narazie to tyle
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Muszę przyznać, że dawno takiego opisu nie czytałem haha.
Na ogół ludzie wychwalają swój sprzęt przez prawie cały tekst, tylko po to, żeby na koniec wymienić ze dwie, trzy wady, które nierzadko ów sprzęt dyskwalifikują.
u Ciebie odwrotnie.
Ciekawe co Ci się uda z niego wycisnąć.
Plastiki przynajmniej w części możesz zamienić na drewno - od razu będzie lepiej wyglądał.
Powodzenia!
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Hehehe... To się nazywa pojechać bez wazeliny. :lol:
Ciekawe co się szanownemu uda wykombinować ciekawego z tej zabaweczki. Wątek będę śledził z zainteresowaniem. :)
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

He he. Sprzęt faktycznie wygląda jak zabawka, ale słyszałem że da sie z tego strzelać i to całkiem dobrze. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż zakup czegoś z przedziału cenowego 79.90-159,90 zł. Taki model kosztuje nie wiele więcej a nie dotykały go małe, żółte rączki :mrgreen: .
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

dzienciol007 pisze:Taki model kosztuje nie wiele więcej a nie dotykały go małe, żółte rączki
W tych czasach, tego akurat nigdy nie można być pewnym... :lol:
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: indian »

Witam.Cieszę się ze opis się podoba.Poprostu jak go widzę tak go piszę,to ża ja go kupiłem to nie znaczy że mam udawać że g.. zawinięte w papierek to cukierek. I wszystkim wciskać jaki to ja świetny sprzęt kupiłem bo głupio napisac prawdę :oops: Zresztą jak mam tu coś opisać to opisuje a nie robię reklamę,tak powinno być ;) .

Dla równowagi teraz dożucę trochę lukru :mrgreen: .
Najbardziej denerwuje mnie masakryczna ilość plastiku i dawno by juz był na Alle wystawiony gdyby nie kilka szczegółow.
Te szczegóły to naprawdę solidna pompka i lufa o ile można nazwać te rureczke lufą.
Jednak gwint w niej jest naprawde świetny,na foto tego tak dobrze nie widać ale jest naprawdę dobrej jakośći.Pompka to solidna konstrukcja mimo kilku plastikowych detali raczej nie będzie z nia problemów.
No najważniejszy szczegół-celnosć.mimo że skupienie znacznie odbiega od punktu celowania ze względu na otwarte to samo skupienie jest naprawdę super jak na taką zabawkę.Na 15-20m wystrzelałem takie dziurki że niech się chowają wszystkie Slavie i Hatsany i chinki wszystkie razem wzięte :mrgreen:
Co do przeróbek to jak widzę ten plastik to dostaje gorączki i najchętniej wymienił bym tam wszystko,jak wyjdzie to sie jeszcze okaże.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

indian pisze:Na 15-20m wystrzelałem takie dziurki że niech się chowają wszystkie Slavie i Hatsany i chinki wszystkie razem wzięte :mrgreen:
Taki właśnie urok wstępnego sprężania :D
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: indian »

Witam.Jest tylko jedno ale w tym zachwycie.Niech będzie celny jak chce ale mimo wszystko nigdy nie postawie tego sprzętu na jednej pułce ze Slavią a nawet Hatsanem.Nigdy też bym nie kupił tego jako pierwszy sprzęt i nigdy ne dałbym za niego więcej niż dałem,nawet 5zł. :lol: Gdyby nie wielka wyprz... pewnie bym nawet o nim nie pomyslał.
Naszczęście mam pomysła na nowy zamek i może uda mi się zamienić zabawkę w karabinek ;)
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: indian »

Witam.Niestety muszę sie pozbyć Crosmana z powodów finansowych.
Szkoda bo miałem już fajną wizję ale cóż...... :/ życie nie bajka.
Old Indian Never Die
scorpiou
Posty: 3
Rejestracja: 2010-06-22, 06:21
Lokalizacja: Bieszczady

Odgrzewam temat, C2100 jest tego warty :)

Post autor: scorpiou »

Pierwsze strzelanie na 30 metrow, celem kontroli karabinka i lunety:
Karabinek CROSMAN 2100, luneta PP 3x12-42 AO
Obrazek
drugie strzelanie na 40 metrow, celem wyliczenia poprawki na docie lunety, karabinek przystrzelony na 30 metrow, poprawka lupki, sciagala lekko w prawo...
Obrazek
trzecie strzelanie na 40 metrow juz z poprawka...
Obrazek


Wlasnie, pozycja lezaca z podporka, srut JSB 4,53 EXACT, pogoda taka sobie :)

A oto sprawca...
Obrazek


i miejsce akcji, dalej widac karton z powieszona tarcza...
Obrazek

Nie uwazam tego za dobry wynik, jednak z tego sprzetu raczej wiecej nie wycisne. Inna sprawa, ze raczki lekko mnie sie trzesly, skutkiem poprzedniego dnia.
Byc moze jak potrenuje, zmieszcze sie w czarnym. Planuje jeszcze zejsc na EXACT'a 4,52, z tego co czytam, prawie wszyscy tym nadkalibrem piora, wiec i ja sprobuje...
Tak nawiasem, pewnego dnia z kumplem, ladny dzionek, zimne pi..., tak, zimne, :) miejsce to samo, udawalo nam sie na 26 metrow (mierzone - karabinkiem, ma wlasnie 101 cm) stracac paluszki slone, na jakies 16-20 strzalow, moze 4-5 bylo pudel, mysle, ze to tylko odskoki srutu... o papierosach nie mowie, jednak strzelalem i zmasakrowalem jednego trzema strzalami...
Jesli moze mi ktos wytlumaczyc skupienie po dwie przestrzeliny na ostatniej fotce, bylbym rad... :D
Awatar użytkownika
CHUDY150
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-19, 14:18
Lokalizacja: WAWA

Post autor: CHUDY150 »

Z tego crosmana dobrze latał śrut crosman poited. Przynajmniej z mojego. Nie wiem czy nie lepiej niż exact.
Spróbuj, taniej cię wyjdzie a napewno nie gorzej z celnością.
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

scorpiou pisze:Jesli moze mi ktos wytlumaczyc skupienie po dwie przestrzeliny na ostatniej fotce, bylbym rad...
Porównaj:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1470
scorpiou
Posty: 3
Rejestracja: 2010-06-22, 06:21
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: scorpiou »

Wobec tego, co napisal Chudy150, sprobuje Crosmana Pointed, wyglada na to, iz przestrzeliny na trzeciej fotce to wina srutu. Jesli tak bedzie, macie po piwie :)
Pozdrawiam
Scorpiou

[ Dodano: 2010-06-28, 21:28 ]
Hmmm, dostalem Pointed'a, czekam na pogode.... Tia.....

[ Dodano: 2010-07-11, 08:23 ]
No i stalo sie...
Wystrzelone okolo 200 szt. Crosman Pointed, siewnik jakich malo, ledwo na 30 metrach zmiescilem sie w tarczy, jednak ten srut u mnie nie bedzie latal. Zakupilem ponownie Exact'a, tym razem 4,52, wystrzele ze 50 szt i tarczka na 30 metrow.
Efekty zalacze.
Pozdrawiam
Jacek