Pierwsza wiatrówka pistolet CO2 ?

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
And
Posty: 80
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsza wiatrówka pistolet CO2 ?

Post autor: And »

Mam tę Berettę i Walthera CP88. Super repliki i tylko repliki. Strzelanie z nich z jakimiś ambicjami to pomyłka. Puszki, butelki, tarcza Francuz i takie tam. Szczyt ich możliwości. Mają wyglądać i wyglądają jak oryginały.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
zwiadowca88
Posty: 18
Rejestracja: 2024-03-10, 08:52

Re: Pierwsza wiatrówka pistolet CO2 ?

Post autor: zwiadowca88 »

And pisze: 2024-03-12, 09:57
Robert567 pisze: 2024-03-10, 22:34 Poza tym mój Beeman P17 kupiony w promocji ma krzywą szczerbinkę - lewa strona jest niżej niż prawa. Z reklamacji dostałem drugi, ale ta sama sytuacja, więc już olałem sprawę. Ale to może tylko w moich egzemplarzach, nie wiem.
Co do wykresów, to ja nie mam, ale dużo jest testów chrono na YT po wpisaniu np. Diana chaser .177 chrono.
Mój drugi egzemplarz Beemana też ma krzywą szczerbinkę. Olałem ją i założyłem tani kolimator. Wynikami jestem trochę zaskoczony.
Obrazek

Obrazek
5 strzałów, odległość 10 m, strzelane na siedząco ze stolika. Do wyzerowania wystarczyło 6 strzałów.
To fabryczny egzemplarz z pudełka, czy modyfikowany bo o tym modelu czytałem iż prosto z pudełka posiada niedociągnięcia.
And pisze: 2024-03-12, 19:48 Mam tę Berettę i Walthera CP88. Super repliki i tylko repliki. Strzelanie z nich z jakimiś ambicjami to pomyłka. Puszki, butelki, tarcza Francuz i takie tam. Szczyt ich możliwości. Mają wyglądać i wyglądają jak oryginały.


Puszka to nie jest wyczyn, myślałem iż osiągi ta beretta może mieć takie jakie pokazał And ze swoim Beemanem z 10 metrów, bo wynik jest rewelacyjny jak na cenę i to w mocy 3.5 J około na 10 metrów. Pytanie tylko jak żywotny i jak długo będzie to celny pistolet. Umarex Bereta 92 FS jak widziałem na pomiarze chrono osiąga jakieś 2.8 - 3 J. Musiałbym poszperać z filmikami tego modelu. Lecz zakładałem celność tego sprzętu na poziomie przynajmniej Beemana. Akurat jeśli CO2 to o tym modelu myślałem w niklu z drewnianymi okładzinami.

Ogólnie mówiąc to jeśli CO2 to by była ta beretta FS92 w niklu, w sprężynie to chyba HW45 celność całkiem przyzwoita. Ale na pewno nie nadał by się do zabawy z 9 letnim bratankiem, bo jest na coś takiego za mały. Z Berettą 92 FS CO2 pewnie by dał radę samodzielnie.

HW 45 na 10 metrach
www.youtube.com/watch?v=qi8qRN55bgo
Awatar użytkownika
And
Posty: 80
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsza wiatrówka pistolet CO2 ?

Post autor: And »

9 letni chłopak nie utrzyma Beretty nie mówiąc o ściągnięciu spustu poprawnie. To jest pukawka, piękna pukawka. Mam dużo więcej replik historycznych bo je lubię. Pykam z nich od czasu do czasu i cieszą moje oczy. Celność ich? Niech im będzie, że celne są ;) Beeman wyjęty z blistru. On nie ma pudełka. Żadna replika CO2 broni palnej nie ma szans do celności Beemana.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
zwiadowca88
Posty: 18
Rejestracja: 2024-03-10, 08:52

Re: Pierwsza wiatrówka pistolet CO2 ?

Post autor: zwiadowca88 »

Air Armsa TX200 z lunetą też nie utrzyma, ale gdy kładłem mu karabinek na poduszkach to z 30 metrów zdejmował cele 40 mm strzał po strzale. A robił to mając 7 lat. Trafiał nawet na 40 metrach. Radość miał wielką z tych trafień :) . Może i spustu by nie ściągnął od Beretty, nie miałem jej w ręce. Ale pistolet można zawsze podeprzeć sobie w tym wieku. Biorąc pod uwagę spusty od HW to tam nie powinno być z tym problemu. Gdy ustawiałem spust w TX200 to tak raz czule ustawiłem, że lekkie muśnięcie powodowało wystrzał. O ile HW 45 nie byłby dla niego do zabawy przez odrzut, to już PCP jak HW 75 dałoby się mu ustawić. Wada tylko taka iż za każdym razem musiałbym mu przygotowywać do strzału ten pistolet jak z TX200. Ale już z S400 PCP radził sobie sam z ładowaniem.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3692
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Pierwsza wiatrówka pistolet CO2 ?

Post autor: Ślubek »

zwiadowca88 pisze: 2024-03-10, 18:44 Czyli właściwie CO2 jest typowo wakacyjnym napędem.
Pozwolę sobie polemizować. Wyczynowe pistolety napędzane CO2 są doskonałym sprzętem treningowym. Dzieciaki na Legii zaczynają strzelać z Waltherów CP2. Dopiero potem, jak osiągną wyższy poziom (i widać, że strzelanie ich kręci), zaczynają strzelać z PCP.

Tylko. że:
1. Wyczynowo strzela się na sali sportowej, a nie na mrozie.
2. Na oddanie strzału na zawodach Ppn jest ponad minutę - to w zupełności wystarczy na wyrównanie temperatury zbiornika z otoczeniem.

Oczywiście, mówię tu o wyczynowym strzelaniu precyzyjnym, a nie o replikach broni bojowej. Z której, notabene, rozrywane są zawody IPSC Action AIR :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."