Artemis CR600W i kartusz Co2

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Benecjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2022-03-28, 13:13

Artemis CR600W i kartusz Co2

Post autor: Benecjusz »

Jeszcze nie przyjechał do mnie sprzęt (poprawiany oczywiście przez Serwis Wiatrowy) a już naszła mnie ochota na przeróbki. Otóż chciałbym zwiększyć ilość strzałów i oczywiście obniżyć koszty eksploatacji. Wpadłem na pomysł dorobienia kartusza na Co2 z rury grubościennej.
Teraz pytanie do bardziej doświadczonych - czy takie rozwiązanie będzie miało sens i czy będzie bezpieczne? Kartusz miałby zajmować miejsce w rurce na bombiczki. Długość taka sama jak trzech bombiczek albo trochę dłuższy.
Kandar PR900W SW + Theta Optics 3-12x40 AOE
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artemis CR600W i kartusz Co2

Post autor: Yurko »

Dlaczego od razu nie kupiłeś czegoś takiego :mrgreen: :

ObrazekDiana Trailscout
https://www.diana-airguns.de/produkte/c ... trailscout

Obrazek

Z przedłużaniem istniejącego zasobnika na kapsuły może być taki problem, że wkręcenie tam tulei będzie utrudniać ich wkładanie. Trzeba by chyba zrobić taki korek do którego by się dokręcało jeszcze jedną kapsułę. Trudna rzecz, jeśli to ma ładnie wyglądać... :chgw:
Awatar użytkownika
Benecjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2022-03-28, 13:13

Re: Artemis CR600W i kartusz Co2

Post autor: Benecjusz »

O masz. Coś czułem że takie rozwiązania już istnieją. Teraz już trudno, sprzęt dotrze w przyszłym tygodniu. W takim razie nie ma co wymyślać koła na nowo. Pozostaje korzystanie z bombiczek. Celem ogólnym jest w pierwszej kolejności zobaczyć czy będzie cokolwiek szło z "ftrafianiem" a następnie przekonać połowicę że jednak zakup PCP jest nieunikniony. :mrgreen:

Edit.
Chodziło mi konkretnie o kartusz wchodzący w ten zasobnik na bombiczki. W kartuszu oczywiście płynne Co2.
Kandar PR900W SW + Theta Optics 3-12x40 AOE
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artemis CR600W i kartusz Co2

Post autor: Yurko »

Jeśli chodzi o ładowanie samego CO2, to samo wyrzucenie bombiczek powinno zwiększyć pojemność. Jedyne co może by się przydało to coś zabezpieczającego, przed "pluciem" płynnym CO2 przez zawór strzałowy. Tutaj sama rura jest kartuszem. Wtedy samo przedłużenie rury to może być nowy korek z zaworkiem. Kilka lat temu (chyba 3) zrobiłem coś takiego do RP5, ale nie przetestowałem z CO2 a tylko z powietrzem.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Benecjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2022-03-28, 13:13

Re: Artemis CR600W i kartusz Co2

Post autor: Benecjusz »

Taka właśnie była moja myśl - przerobić rurę na kartusz. Co2 jak wiadomo w stanie płynnym nie ma aż tak wysokiego ciśnienia. Niestety nie wiem jakiej grubości są ścianki tejże rury. Do tego pewnie to zwykła stal a nie nierdzewka. Chyba nie ma co przesadnie kombinować. Jak ma spodobać się to i z bombiczkami da radę.
Kandar PR900W SW + Theta Optics 3-12x40 AOE
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artemis CR600W i kartusz Co2

Post autor: Yurko »

Biorąc pod uwagę, że kupiłeś Artemis a nie Dianę, to pewnie trochę rzeczy do poprawienia może być. Najpierw sobie postrzelaj bez przeróbek, bo może wcale Ci się nie spodoba i pomyślisz o czymś solidniejszym. Dla mnie, mimo, że nie za bardzo lubię ciężkie sprzęty, te filigranowe karabinki wydają się trochę za delikatne... ;)